Sprawdź pogodę dla:

Biegu Superbohaterów w Krynicy-Zdroju

Superbohaterowie na start

Organizatorzy Festiwalu Biegowego wspólnie z Fundacją DKMS zapraszają wszystkich sympatyków ruchu na świeżym powietrzu  do udziału w wyjątkowym „Biegu Superbohaterów” dedykowanym idei dawstwa szpiku i komórek macierzystych. 9 września w Krynicy Zdrój, na mecie staną Superbohaterowie i przebiegną trzykilometrowy odcinek aby w ten sposób zachęcać innych do rejestrowania się jako potencjalny Dawca w bazach szpiku kostnego Fundacji DKMS. Na Superbohatera, który pierwszy dobiegnie do mety czeka nagroda – weekend w Hotelu „Czarny Potok” w Krynicy Zdrój.

W poprzednich latach Festiwal Biegowy bardzo często angażował się w projekty związane z profilaktyką zdrowia oraz w różnego rodzaju w akcje charytatywne. Obok „Biegu Superbohaterów” Fundacji DKMS, w tym roku po raz piąty ulicami Krynicy przejdzie marsz nordic walking „Przegoń zawał”, a trzeci rok z rzędu uczestnicy wystartują także w biegu „1 km dalej od cukrzycy". Gościem Festiwalu jest Michał Jeliński, złoty medalista olimpijski z Pekinu, który od lat cierpi właśnie na tę chorobę.

W tym roku do grona biegów „z misją” dołącza dystans na 3 km, czyli „Bieg Superbohaterów” Fundacji DKMS. Zawodnicy pobiegną w dedykowanych, białych koszulkach z napisem Superbohater, które ufundował Hotel Czarny Potok, a zwycięzca biegu spędzi weekend w luksusowym Hotelu Czarny Potok, który jest partnerem „Biegu Superbohaterów”. Celem biegu jest uświadomienie jak istotne jest rejestrowanie się jako potencjalny Dawca szpiku, a w przypadku znalezienia bliźniaka genetycznego dzielenie się z chorym cząstką siebie. Na terenie Festiwalu stanie stoisko Fundacji DKMS, na którym będzie można zarejestrować się jak dawca szpiku kostnego. Proces rejestracji nie jest skomplikowany i zajmuje tylko parę chwil. Wystarczy przyjść do stoiska Fundacji DKMS, przejść pozytywnie wstępny wywiad medyczny, wypełnić formularz rejestracyjny i za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Możliwa jest również rejestracja przez Internet – wystarczy wejść na stronę fundacji www.dkms.pl  i zamówić pakiet do domu. 

Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako organizacja pożytku publicznego. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest ponad 1,1 miliona potencjalnych dawców szpiku. Spośród nich ponad 4300 osób oddało komórki macierzyste lub szpik pacjentom chorym na nowotwory krwi, zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta chorującego na nowotwór krwi i potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Fundacja należy do rodziny DKMS, jednej z największych baz dawców szpiku na świecie, liczącej obecnie ponad 7 mln zarejestrowanych potencjalnych Dawców.

Kontakt:

Magdalena Przysłupska – Fundacja DKMS, e-mail: Magda.Przyslupska@dkms.pl,

tel.: +48 662 277 904

Pozostałe informacje

 • Wielki Koncert Noworoczny w Krynicy-Zdroju

  Największe przeboje z repertuaru francuskich artystów. Edith Piaf, Charles Aznavour, Mireille ...

  Czytaj teraz

 • Dziś w TV TRWAM: Od Kujawiaka do Czardasza, koncert z cyklu: W rytmach Kryniczanki

  Zobacz na antenie TV Trwam lub online na stronie tv trwam w czasie trwania emisji. Sobota ...

  Czytaj teraz

 • Wyjazd na ferie do Krynicy-Zdroju

  Nowy kalendarz na ferie i 100 000 promo biletów w Wielkiej Zimowej Bonanzie... na ferie tylko do ...

  Czytaj teraz

 • Trzy koncerty galowe w Krynicy-Zdroju

  W ostatnich dniach października w Krynic-Zdroju odbędą się trzy koncerty galowe z cyklu: W ...

  Czytaj teraz

 • Przeboje z gramofonu. Zapraszamy na reportaż i koncert z cyklu W Rytmach Kryniczanki

  Przeboje z gramofonu. Zapraszamy na reportaż i koncert z cyklu W Rytmach Kryniczanki Już dziś ...

  Czytaj teraz

 • W rytmach Kryniczanki

  Zapraszamy na kolejny odcinek "W rytmach Kryniczanki Znane i lubiane". W sobotę 16.09 o godz. ...

  Czytaj teraz